Założyłam Gabinet Psychologiczno-Logopedyczny, który prowadzę w formie mobilnej. Oznacza to, że nie mam swoich czterech ścian, do których przychodzą pacjenci, tylko prowadzę terapię w ramach wizyt domowych. To rozwiązanie ma wiele zalet i jest bardzo wygodne dla pacjentów, którzy mają problemy z poruszaniem się lub po prostu chcą odpocząć po pobycie w szpitalu i przebywać w miejscu, które jest dla nich znane i bezpieczne. Dodatkowym plusem jest to, że rodzina zaoszczędza czas na dojazd i nie denerwuje się, że stoi w korkach.

Spotkania mogą odbywać się na trzy sposoby:

Celem konsultacji jest przygotowanie rodziny pacjenta do nowej sytuacji. Odpowiednie podejście rodziny ułatwia powrót pacjenta do domu i rozpoczęcie terapii. Dlatego też, w oparciu o wywiad i rozmowę, tłumaczę co się wydarzyło i na czym polega proces powrotu do sprawnej komunikacji. Odpowiadam na pytania i rozwiewam wątpliwości. Tego rodzaju wstępne konsultacje mogą odbywać się kiedy pacjent jest jeszcze w szpitalu. Wraz z rozpoczęciem pracy z pacjentem rodzina uzyskiwać będzie ode mnie dalsze informacje i porady.

Praca z pacjentem zaczyna się od diagnozy, czyli od oceny kompetencji i sprawności językowych oraz poznawczych (między innymi pamięci, uwagi i spostrzegania). Przy pomocy testów, kwestionariuszy i różnego rodzaju prób sprawdzam jakie są możliwości pacjenta i nad czym należy pracować. Ponieważ każdy pacjent jest inny i ma inne trudności, na podstawie postawionej diagnozy tworzę indywidualny program terapii. Wstępnie ustalamy w nim cele, to co chcemy osiągnąć i w jakiej kolejności.

Terapia polega na systematycznych ćwiczeniach pomagających osiągnąć założone cele. Ponieważ sytuacja pacjentów neurologicznych jest bardzo dynamiczna należy być nastawionym na zmiany. Każde spotkanie daje nowe spojrzenie na możliwości pacjenta. Często plan ulega zmianie po to, by dopasować go jak najlepiej do pacjenta i osiągnąć postawione cele.

Jak prowadzę terapię?

Każdy pacjent jest inny. Ma inne trudności, potrzeby, możliwości i zainteresowania. Prowadzę terapię, która jest "uszyta na miarę". Oznacza to, że zawsze biorę te elementy pod uwagę i dostosowuję do nich sposób pracy z konkretnym pacjentem.

Z jakich materiałów korzystam?

Korzystam z narzędzi logopedycznych i psychologicznych: testów, kwestionariuszy, skal oceny, zeszytów ćwiczeń, programów, kart pracy. Przywożę dla pacjenta materiały, przy pomocy których wspólnie pracujemy podczas spotkania, a także zostawiam ćwiczenia do samodzielnej pracy pomiędzy wizytami.

Kiedy odbywają się wizyty?

Pracuję od poniedziałku do piątku (w wyjątkowych sytuacjach w soboty). Częstotliwość spotkań i ich godziny ustalam indywidualnie z każdym pacjentem i jego rodziną.

Jaki jest koszt spotkań?

Koszt diagnozy i terapii jest również ustalany indywidualnie. Zależy od częstotliwości spotkań i odległości jaką pokonuję, by dojechać do pacjenta.

Dowiedz się jak się ze mną skontaktować: Kontakt